Kviečiame dalyvauti 16-jame Ekogyvenviečių suvažiavime, jau vasario 10 dieną!

Renginyje dalyvausime ir mes – Darželis, Mokykla, Stovyklos ir Edukacijos, tad turėsite galimybę susipažinti su Kardokų Gamtos Akademija.

Suvažiavimo metu, Kardokų Gamtos Akademijos koordinatorius, Š. Jankauskas, ves paskaitą –  Penkios ugdymo(si) ydos (kliūtys) ir kaip jas įveikti?

Plačiau apie ekogyvenviečių suvažiavimą:

Kur? Universiteto gatvė 10, LT-53361 Akademija, Lietuva

Kada? 2024 m. vasario 10 d. 11 val.

Kaina? Idėjos palaikymo įnašas nuo 5 Eur. Vaikams nemokamai.

PROGRAMA

11:00 Šventės atidarymas.
11:30
* “Drąsiai į šviesią ateitį –gyvenimas giminės sodybose”, Giminės sodybų asociacija, Andžejus ir Nadežda Žukovskiai.
* “Lėtasis turizmas – nauja mada ar galimybė išdrįsti būti savimi”, Henrieta Miliauskienė, Lėtojo turizmo asociacijos prezidentė.
* “Darna poroje, kuriantis sodyboje”, psichologas Tomas Jakimavičius (Kauno r.)
*”Kokią įtaką bendrystei/bendravimui turi nervų sistemos veikla ir kaip ją reguliuoti”, Ignas Čepulis, jogos ir TRE (įtampos ir traumų paleidimo pratimų) instruktorius, kineziterapijos studentas (Kardokų bendruomenė).

12:30
* “Penkios ugdymo(si) ydos (kliūtys) ir kaip jas įveikti”, lektorius Šarūnas Jankauskas, 3 vaikų tėtis, KGA bendrakūrėjas ir koordinatorius, mentorius – ugdytojas. (Kardokų Gamtos Akademija, Kazlų Rūdos sav.).
* “Gamtai draugiškos technologijos”, išradėjas Petras Dargis. (Kaltinėnai, Šilalės r.)
* “Kaimai startuoliai – vietokūra”, dr. Vilma Atkočiūnienė, VDU ŽŪA Bioekonomikos plėtros fak., Verslo ir kaimo plėtros vadybos katedra.
* “Sėkmingos bendruomenės kūrimosi etapai”, Kardokų bendruomenės atstovai (Kazlų Rūdos sav.).

13:30 pietūs – vaišės suneštinės (vegetariškos, be alkoholio).

14:30
* “Išgyventi ir ne tik…gamtos ritmu kaimiškoje vietovėje”, Asociacija “Viva Sol” Valdas Kavaliauskas (Varėnos r.).
* “Vaistiniai augalai ir grybai. Jų pritaikymai ir receptai”, žolininkė, natūropatė Neringa Rimkutė (Braziūkai, Kauno sav.).
* “Kanapinių namų statyba”, Andrius Jančiukas (Kardokai, Kazlų Rūdos sav.).
* “Sengirės – namai visiems. Sengirės sukūrimo ir išsaugojimo fondas”, miško ekofiziologas, biologas dr. Ainis Pivoras.

** Orientacinis žygis paaugliams, veda Tadas Nutautas.

15:30
* “Savęs, bendruomenės gyvastingumo stiprinimas lietuvišku keliu”, tautiškumo mokytojas Valdas Rutkūnas (Kelmė).
* “Racionali gamtinė žemdirbystė” ir “Ekonominės bendruomenės kūrimas Vilkės ūkyje”, Vaida Tulabaitė –Vilkė, ekologinis „Vilkės ūkis” (Babrauninkai, Lazdijų r.).
* “Ekogyvenviečių kūrimasis Europoje”- Agata Grzywinska, Gyvosios erdvės fondas. (Lenkija).
* Žaidimas „Pasimatymas”- ieškantiems puselės tarp bendraminčių, Aldona Matonytė.

** Paskaitų metu vyks užsiėmimai vaikams su ,,Kartų gija” (Kardokų gamtos akademija).

16:45 Sielas šildanti kanklių muzika, Violeta Dabrilienė “Savo”.

17:00 Mūsų šventė – skambėjimo ir švytėjimo sutarjela.

18:00 Koncertas, grupė ‘Laiminguo’ – post folk trio, Rytis Girskas (sitaras, sarodas, bansuri fleita) ir seserys Dorotė Girėja (vokalas, būgnas) ir Agota Zdanavičiūtė (vokalas, kanklės).

19:00 Muzikinė improvizacija – šokiai.

20:00 Draugiškas susitvarkymas.

*** Visą dieną veiks mugė su rankų darbo gaminiais ir sveikuoliška produkcija.

Turėti su savimi savo indus, (batus persiauti).

IKI SUSITIKIMO!