Birželio 13 dienos rytą, mokyklos ugdytojai ir auklėtiniai, išsiruošė į ilgai planuotą ir lauktą metų kelionę. 
Patys vaikai turėjo galimybę prisidėti prie kelionės planavimo, teikti savo idėjas ir mintis, tiek dėl kelionės maršruto, tiek dėl vietų, kurias verta aplankyti. 
Vaikų nuomonės ir norai, dėl kelionės maršruto išsiskyrė. Vieni norėjo keliauti Lietuvoje ir taip geriau susipažinti su savu kraštu, kiti norėjo keliauti užsienyje ir geriau pažinti kaimynines šalis. 
Ieškant bendro kompromiso ir vadovaujantis viena iš mokyklos idėjų – laimėkime kartu, buvo priimtas visiems priimtinas sprendimas, keliauti Lietuvoje bei Latvijoje.

Mokyklos kelionė eina į antrąją pusę, o mes vis dar pažindinamės su Latvijos kraštu, panaudodami įgytas žinias mokslo metų eigoje. 

Penktąją kelionės dieną, elektriniu traukiniu išsiruošėme į Latvijos sostinę – Rygą. Planuojant kelionę, mokiniai išsikėlė tikslą, aplankyti ten esantį automobilių muziejų. 

Iki muziejaus – kelias nelengvas. Automobilių juk nėra… Tad mokiniai gavo užduotis, kurias turėjo įveikti, kad pasiektume numatytą tikslą. Vieni vaikai, naudodamiesi anglų ir rusų kalbomis, turėjo sužinoti, kur yra informacijos centras, antri vaikai ieškojo, kur įsigyti Rygos žemėlapį, tretieji – tyrinėjo žemėlapį, kuriame turėjo rasti savo buvimo vietą ir tašką, į kurį turėjome nukeliauti. Dar kiti, surado viešojo transporto stotelę ir nupirko autobuso bilietus, su kuriuo ir vykome į muziejų. 

Na, o muziejuje vaikai turėjo galimybę susipažinti su automobilių atsiradimo istorija, sužinoti, kokiais mechanizmais varomi automobiliai ir kaip jie atrodo bei pamatyti tikrus, autentiškai išsaugotus senovinius automobilius iš įvairių laikmečių. 

Po dienos įspūdžių muziejuje, turėjome laiko susipažinti su Rygos centru, pasivaikščioti po parką ir miesto gatves…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *