Birželio 13 dienos rytą, mokyklos ugdytojai ir auklėtiniai, išsiruošė į ilgai planuotą ir lauktą metų kelionę.
Patys vaikai turėjo galimybę prisidėti prie kelionės planavimo, teikti savo idėjas ir mintis, tiek dėl kelionės maršruto, tiek dėl vietų, kurias verta aplankyti.
Vaikų nuomonės ir norai, dėl kelionės maršruto išsiskyrė. Vieni norėjo keliauti Lietuvoje ir taip geriau susipažinti su savu kraštu, kiti norėjo keliauti užsienyje ir geriau pažinti kaimynines šalis.
Ieškant bendro kompromiso ir vadovaujantis viena iš mokyklos idėjų – laimėkime kartu, buvo priimtas visiems priimtinas sprendimas, keliauti Lietuvoje bei Latvijoje.
Pirmąją kelionės dieną pradėjome kelione link Molėtų rajono, kur įskūręs Šironijos ūkis. Ūkyje mus pasitiko sodybos šeimininkė Giedrė su karštu, garuojančiu, senovinėje krosnyje keptu kugeliu.

Taipogi, Šironijoje vaikai susipažino su daugiau nei 200 metų senumo sodyba, kurią saugo ir puoselėja jau ketvirta giminės karta.
Šioje sodyboje KGM apsistojo dviems paroms.

Paragavus pasakiško skonio kugelio ir įsikūrus stovyklavimo vietą, patraukėme link Molėtų observatorijos, kur vaikai susipažino su astronomija, jos atsiradimu, su žymiausiais astronomais bei jų darbu, teleskopais ir kaip jie kito bėgant amžiams.

Po įdomaus susipažinimo su observatorijos darbu, vakarieniauti keliavome į Pievų Akademiją. Ten mus šiltai pasitiko Akademijos šeimininkai su skaniu firminiu troškiniu, gamintu ant laužo bei naminėmis cinamoninėmis bandelėmis. Taip pat, mokiniai turėjo progą linksmai pažaisti ir pailsėti tarp dienos edukacijų.

Dienos užbaigimui nuvykome susipažinti, kaip seniau žmonės orientavosi pagal dangaus kūnus, kuomet nebuvo laikrodžio, kalendoriaus, o apie visus svarbiausius metų darbus žmones orientuodavo tik žynys. Žinoma, vaikai sužinojo, kaip žmonės sugalvojo saulės laikrodį, kaip sužinodavo dienos ir nakties ilgumą, kaip atžymėdavo metų laikus ir kaip atsirado mėnesiai metuose. Taip pat vaikai dalyvavo pristatyme apie lietuviškus zodiako ženklus ir jų atitikmenis žvaigždėlapyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *